1. Division Fyns L’hombre-Union 2018/2019

 

Spilledatoer: 06. december - 10. januar - 31. januar - 21. februar

 

Fyns L’hombre Union ønsker Bent Madsen’s hold fra Thurø tillykke med Fynsmesterskabet 2019

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - Spillet om Fynsmesterskabet

1

Bent Madsen

Thurø

10

+

41

2

Leif Vesterlund

Odense

10

+

35

3

Steen Lunde

Ringe

9

+

18

4

Else Bahl

Faldsled

7

+

16

5

Dan Thuesen

Odense

7

+

2

6

Kaj Lundsfryd

Kerteminde

6

-

10

7

Erling Jørgensen

Verninge

4

-

35

8

H. P. Lærkegaard

Ringe

3

-

67

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Gruppe B - Spillet om nedrykning

1

Niels Pedersen

Svendborg

12

+

46

2

Leif Knudsen

Odense

11

+

45

3

Carsten Thomsen

Odense

9

+

40

4

Aksel Højgaard

Ringe

8

+

1

5

Leif Martin Schreiner

Odense

7

-

6

6

Ole Jørgensen

Kerteminde

3

-

32

7

Claus Jensen

Ørbæk

3

-

44

8

Niels Bækgaard

Kerteminde

3

-

50

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Turneringsleder:

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point-fordeling<<

Opdateret den 22-02-2019

 

Alle kampe spilles i Ørbæk Hallen og der begyndes kl.: 19.00 præcis.                    

 

Vi spiller efter D.L.U.s regler

 

Blyant og viskelæder skal spillerne selv medbringe.

Ørbæk hallens tlf.: 65 33 14 14

 

God fornøjelse til alle

 

Bestyrelsen i Fyns L’hombre Union

 

 

Bent Madsen Thurø - Holdet består af

Bent Madsen(Erik Lønberg afløser)

Mogens Andersen,

Carl Åge Quist

Kurt Espersen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1. Division Fyns L’hombre-Union 2018/2019

 

Spilledatoer: 04. oktober - 25. oktober - 15. november - 06. december

(færdigspillet)

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - Indledende

1

Bent Madsen

Thurø

8

+

22

2

H.P. Lærkegård

Ringe

8

+

14

3

Else Bahl

Faldsled

8

+

6

4

Sten Lunde

Ringe

8

-

3

5

Leif Knudsen

Odense

7

+

28

6

Martin Schreiner

Odense

7

+

13

7

Klaus Jensen

Ørbæk

7

-

5

8

Ole Jørgensen

Kerteminde

3

-

75

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Gruppe B - Indledende

1

Kaj Lundsfryd

Kerteminde

13

+

86

2

Dan Thuesen

Odense

8

+

26

3

Leif Vesterlund

Odense

8

+

12

4

Erling Jørgensen

Verninge

8

-

1

5

Niels Pedersen

Svendborg

6

+

2

6

Aksel Højgård

Ringe

6

-

19

7

Niels Bækgård

Kerteminde

4

-

39

8

Carsten Thomsen

Odense

3

-

67

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Turneringsleder:

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point-fordeling<<

Opdateret den 09-12-2018