2. Division Fyns L’hombre-Union 2018/2019

 

Spilledatoer: 13. december - 17. januar - 07. februar - 28. februar

FLU ønsker de 4 hold der rykker op i 1. div et stort tillykke

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - Oprykning

1

Jens Arne Sørensen

Kerteminde

11

+

34

2

Stig Nielsen

Ørbæk

10

+

37

3

Erik Lønberg

Thurø

9

+

29

4

Lars K. Hansen

Ringe

9

+

9

5

Søren Aagård

Thurø

6

-

29

6

Kurt Nørrisgård

Ringe

5

-

31

7

Lars Knudsen

Ørbæk

4

-

10

8

Bent Thorslund

Faldsled

2

-

49

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Gruppe B - Nedrykning

1

Jytte Petersen

Thurø

12

+

18

2

H. H. Schreiner

Odense

11

+

32

3

Jørgen Brems

Odense

8

-

3

4

Erling Humlegaard

Svendborg

6

+

13

5

Benny Rasmussen

Ringe

6

-

16

6

Jens Peter Nielson

Ørbæk

5

-

36

7

Palle Langå

Odense

4

-

29

8

Anne Lise Jensen

Tåsinge

4

-

42

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Turneringsleder: Erling Jørgensen tlf. 22 44 85 02

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point-fordeling<<

Opdateret den 01-03-2019

 

 

 

2. Division Fyns L’hombre-Union 2018/2019

 

Spilledatoer: 11. oktober - 01. november - 22. november - 13. december

 

Placering

Holdkaptajn

Klub

Kamppoint

+/-

Sidepoint

Gruppe A - indledende

1

Erik Lønberg

Thurø

9

+

25

2

Lars Knudsen

Ørbæk

9

+

17

3

Bent Thorslund

Faldsled

7

+

5

4

Kurt Nørrisgård

Ringe

7

+

1

5

Anne Lise Jensen

Tåsinge

6

+

7

6

Hans H. Schreiner

Odense

6

+

5

7

Palle Langå

Odense

6

-

23

8

Jytte Petersen

Thurø

6

-

37

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Gruppe B - indledende

1

Jens Arne Sørensen

Kerteminde

10

+

28

2

Lars Krogh Hansen

Ringe

8

+

25

3

Søren Ågård

Thurø

8

+

17

4

Stig Nielsen

Ørbæk

8

+

7

5

Benny Rasmussen

Ringe

8

+

4

6

Jens Peter Nielson

Ørbæk

8

+

2

7

Jørgen Brems

Odense

4

-

27

8

Erling Humlegård

Svendborg

2

-

56

Kontrol sammen tælling:

56

 

0

Turneringsleder: Erling Jørgensen tlf. 22 44 85 02

 

>>Spilleplan gruppe A<<

>>Spilleplan gruppe B<<

>>Point-fordeling<<

Opdateret den 14-12-2018

Alle kampe spilles i Ørbæk Hallen og der begyndes kl.: 19.00 præcis.                    

 

Vi spiller efter D.L.U.s regler

 

Blyant og viskelæder skal spillerne selv medbringe.

Ørbæk hallens tlf.: 65 33 14 14

 

God fornøjelse til alle

 

Bestyrelsen i Fyns L’hombre Union