Jyllandsturneringen 2018/2019

05-03-2019

http://www.lhombre.dk/fyn_div/1divfyn/1_div_fyn-filer/image001.gif
 


Jysk mester 2018/19 Søren P. Blumensaadt's hold:                         

 

Søren P. Blumensaadt, Carl Erik Svendsen, Holger Høj Madsen og klaus Lindhardtsen

 

 

Plac.

Nr. 

Nr. Navn

Klub

Point

+/-

Spille point

1

1

Søren P. Blumensaadt

Brædstrup

1

+

2

2

15

Frede Liboriusseen

Nim

1

-

2

3

4

Kaj Sørensen

Nim

2

+

13

4

13

Morten Toftkær

Århus

0

-

13

5

11

Palle Andersen

Brædstrup

1

+

5

6

5

Aksel Mortensen

Stilling

1

-

5

7

16

Arne Kristensen

Nim

2

+

6

8

3

Niels Otto Munch

Nim

0

-

6

9

12

Poul Aagaard

Stilling

2

+

15

10

7

Preben Andersen

Nim

0

-

15

11

2

Arne Palsbirk

Stilling

1

+

1

12

14

Kristian Hyllested

Brædstrup

1

-

1

13

6

Peter Wraa

Brædstrup

2

-+

12

14

17

Erik Knudsen

Nim/Stilling

0

-

12

 

 

Herefter afviklet Semifinaler (8. runde)

 

Hold

 

Resultat

Hold

 

Placering 1-4

1 Søren P. Blumensaadt

Brædstrup

12

/

-12

13 Morten Toftkær

Århus

Placering 1-4

15 Frede Liboriussen

Nim

4

/

- 4

4 Kaj Sørensen

Nim

Placering 5-8

3 Niels Otto Munch

Nim

- 6

/

6

11 Palle Andersen

Brædstrup

Placering 5-8

16 Arne Kristensen

Nim

-17

/

17

5 Aksel Mortensen

Stilling

Placering 9-12

7 Preben Andersen

Nim

1

/

-1

14 Kristian Hyllested

Brædstrup

Placering 9-12

12 Poul Aagaard

Stilling

12

/

-12

2 Arne Palsbirk

Stilling

Placering 13-14

6 Peter Wraa

Brædstrup

12

/

-12

17 Erik Knudsen

Nim/Stilling

 

 

 

 

 

 

Gruppe A - Slutstilling i indledende puljer efter 7 runder

Pla.

Hold nr.

Hold

Klub

 

 

 

1

1

Søren P. Blumensaadt

Brædstrup

11

+

44

2

4

Kaj Sørensen

Nim

10

+

62

3

3

Niels Otto Munch´s hold

Nim

9

+

33

4

5

Aksel Mortensen

Stilling

7

+

3

5

7

Preben Andersen

Nim

6

-

18

6

2

Arne Palsbirk

Stilling

3

-

51

7

6

Peter Wraa

Brædstrup

3

-

73

 

Gruppe B - Slutstilling i indledende puljer efter 7 runder

Pla.

Hold nr.

Hold

Klub

 

 

 

11

15

Frede Liboriusseen

Nim

12

+

51

12

13

Morten Toftkær

Århus

9

+

48

13

16

Arne Kristensen

Nim

8

+

14

14

11

Palle Andersen

Brædstrup

8

+

10

15

12

Poul Aagaard

Stilling

4

-

36

16

14

Kristian Hyllested

Brædstrup

4

-

37

17

17

Erik Knudsen

Nim/Stilling

4

-

50

 

 

Spilledatoer:

22/10 2018 i Borgernes hus, Veng, Søballevej 6A, Hårby, 8660 Skanderborg          

26/11 2018 i Nim forsamlingshus, Hovedgaden 10, Nim, 8740 Brædstrup,              

07/01 og 04/02 2019 i Nim forsamlingshus, Hovedgaden 10, Nim, 8740 Brædstrup

04/03 2019 i Borgernes hus, Veng